Таг: емилија динева

Во градите на Иван Огњановски повеќе од 40 дена чука срцето...

Во градите на Иван повеќе од 40 дена чука срцето на Емилија Динева, чие семејство и покрај големата загуба одлучи да спаси...

Благодарници за медицинскиот тим и за семејството Диневи за историската трансплантација...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска во Владата, придружуван од министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се...

Филипче им се заблагодари на Диневи за големата хуманост

Утрово, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се сретна со семејството на Емилија Динева и градоначалникот на општина Дојран Анго Ангов.

Синот на пациентот на кого му беше трансплантирано срце изрази сочувство...

Синот на Иван Огњановски, пациентот кај кого е донирано срцето при првата трансплантација во Македонија, Васил Огњановски, денеска во изјава за медиумите...

Семејството на трагично починатата Емилија Динева од Стар Дојран порача дека...

45 годишната Емилија Динева пред неколку дена настрада во тешка сообраќајна несреќа по пад од мотор. Таа настрада по кобниот удар со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com