Таг: емил јакимовски

Директорката на Централен регистар објави дека Емил Јакимовски ќе добие отказ

,,Денес 12.01.2020 година (недела) како директор на Централен регистар на Република Северна Македонија донесов решение за престанок...

ФБ страницата на Централен регистар е креирана од заканувачот Емил Јакимовски

По денешните постови на ФБ страницата на Централен регистар на која се напишани пораки против директорката, Марија Бошковска Јанковски, таа на нејзиниот...

ССНМ бара итна истрага за заканите од Емил Јакимовски кон новинарката...

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги повикува полицијата и Обвинителството да ги испитаат наводите на новинарката и заменик-уредничка на...

Член на ВМРО-ДПМНЕ вработен во Централен регистар споделува упатство за правење...

  Емил Јакимовски, кој на својот Фејсбук профил има објавено дека е поранешен координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во општина Крива Паланка, а сега работи...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com