Таг: Ердоган

Цел свет жали по музејот Аја Софија, Ердоган повика на молитва...

Светски познатиот симбол на Истанбул и на Турција, музејот на соживотот, црквата Аја Софија, од вчера и официјално со декрет на турскиот...

На средбите во Брисел Ердоган не се ракуваше поради корона вирусот(видео)

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, вчера беше во посета на Брисел каде оствари повеќе средби во врска со мигрантската криза на турско-грчката...

Путин и Ердоган постигнаа договор за примирје во Сирија

По денешните неколкучасовни разговори во Москва меѓу рускиот претседател, Владимир Путин и турскиот, Реџеп Ердоган, руските медиуми објавија дека е постигнат договор...

Турција ги отвора границите за бегалците од Сирија кон Европа

Турција одлучи да не ги спречува бегалците кои доаѓаат од Сирија на патот кон европските земји. Ова го објави...

Пенс и Ердоган постигнаа договор за привремен прекин на огнот во...

По завршување на средбата со турскиот претседател, американскиот државен секретар, Мајк Пенс на прес конференција изјави дека е постигнат договор со Ердоган...

Без куртоазни насмевки и со многу сериозни лица помина средбата Пенс-Ердоган...

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, се согласи да го прими американскиот државен секретар, Мајкл Пенс, во претседателската палата во Истанбул, но воопшто...

Трамп му напишал писмо на Ердоган во кое му вели да...

Американските медиуми го објавија писмото што го нарекуваат ,,необично“, кое претседателот Трамп му го напишал на турскиот колега, Реџеп Ердоган.

Претседателот Иванов со сопругата меѓу почесните гости на отворањето на истанбулскиот...

На отворањето на најголемиот аеродром во светот, аеродромот во Истанбул, меѓу гостите поканети лично од претседателот Ердоган беа и Ѓорге и Маја Иванови. Македонскиот...

Ердоган го отвори најголемиот аеродром во светот (фото+видео)

Во Истанбул е пуштен во употреба најголемиот аеродром во светот, кој се протега на 76 квадратни километри. Аеродромот почна да се гради во 2014 години,...

Пред премиерот Јилдирим и Ердоган имаше епизода со спасување од самоубиство...

Историјата се повторува. Но, тоа некако често се случува на популарниот мост преку Босфор, кој по обидот за воен пуч во 2016 година го...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com