Таг: ереван

Демонстранти го претепаа претседателот на ерменскиот Парламент и ја зазедоа зградата(видео)

Демонстранти во Ереван во текот на ноќта упаднаа во зградата на Парламентотот, откако претходно ја начекаа колоната возила со претседателот на оваа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com