Таг: Ерусалим

Макрон налутен ги отстрани израелските полицајци од црквата ,,Света Ана“ во...

Францускиот претседател, Емануел Макрон, без да се контролира, луто и остро им се спротистави на израелските полицајци кои влегова во француската катедрала...

Расте бројот на загинати Палестинци на протестите по повод отворањето амбасада...

  Министерството за здравство во Газа соопшти дека израелските сили застрелале најмалку 37 Палестинци долж границата на Појасот Газа, каде што илјадници протестанти излегоа на...

Големо отворање на американската амбасада во Ерусалим

Во Ерусалим ќе биде отворена амбасадата на САД во Израел, со што се реализира признавањето на овој град за главен град од страна на...

На Светиот гроб на Исус Христос, Заев посака среќа и мир...

Премиерот Зоран Заев ја заврши дводневната официјална посета на Израел со посета на Ерусалим . Тој на својот ФБ профил објави дека во  Црквата...

Напад во Ерусалим, убиени две лица

Две лица се убиени, а најмалку шест се повредени во денешниот вооружен инцидент во Ерусалим. Инцидентот се случи во близина на седиштето на израелската...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com