Таг: есен

Есенско сонце, од вторник постудено

Првиот октомвриски ден ќе започне со ведро време. Околу пладне од запад постепено ќе се наоблачува, но станува збор за висока облачност, од која...

Сончев есенски четврток

Последниот четврток во септември ќе биде сончев и топол. Наутро ќе биде ведро и малку студено. Слабо, локално котлинско замаглување е можно во периодот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com