Таг: Естонија

Амбасадорот на САД во Естонија поднесе оставка затоа што е разочаран...

 Американскиот амбасадор во Естонија, Џејмс Мелвил, поднесе оставка бидејќи, како што рече, е разочаран од коментарите на претседателот на САД, Доналд Трамп, за Европската...

Естонија ќе стане првата држава во светот со бесплатен превоз за...

Пет години откако беше воведен бесплатен превоз во главниот град Талин, Естонија планира оваа мерка да ја спроведе на ниво на целата држава, со...

Загриженост заради руски ракети на Балтикот

Естонија и Полска изразија денес загриженост поради одлуката на Русија да ги премести балистичките ракети „Искандер“, кои можат да носат нуклеарни боеви глави, во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com