Таг: етнички бугари

Каракачанов: Ја браневме каузата на етничките Бугари од Македонија, никогаш не...

,,ВМРО никогаш не земала пари за документи за бугарско државјанство, секогаш сме ја бранеле каузата на етничките Бугари од Македонија, Молдавија и Украина и...

Бугарија атакува на македонското малцинство во Албанија

Додека политичките партии во Македонија се занимаваат со себеси, а дипломатијата практично е мртва, не функционира, во голем дел и не е дорасната на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com