Таг: еуростандард банка

Костовски: Ме исцедија како лимон и ме фрлија, ниту еден од...

Сопственикот на ,,Еуростандард Банка“, Трифун Костовски, во текст за порталот Инбокс7, се осврнува на последните случувања и пропаста на неговата банка.

НБ: Заштитен е имотот на ,,Еуростандард банка“ за брза стечајна постапка...

По известувањето од Основниот граѓански суд Скопје дека е усвоен предлогот за отворање на стечајна постапка над „Еуростандард банка“ АД Скопје и...

Костовски го обвини Управниот одбор на чело со Горан Трајковски за...

Бизнисменот Трифун Костовски, мнозински акционер во „Еуростандард банка“ го обвини Управниот одбор за пропаѓањето на банката. Тој на денешната...

,,Еуростандард банка“ тврди дека се пласираат лажни информации, сопственикот Костовски ја...

Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои се однесуваат на функционалноста...

Народна банка ја укина дозволата за работа на ,,Еуростандард банка“

Народната банка ја укина дозволата за основање и работење на „Еуростандард банка“ АД Скопје. Депозитите на граѓаните во „Еуростандард банка“ АД Скопје се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com