Таг: жак ширак

Почина поранешниот француски Претседател, Жак Ширак

Во 87 година од животот, во Париз почина еден од најпопуларните француски претседатели, Жак Ширак. Ширак беше Претседател во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com