Таг: жалба

Врховен суд ги одби жалбите, Јанкулоска оди 4 години во затвор

Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на 17 септември 2020 година, одлучи по предметите заведени под КВПКОК2КВПбр.6/19 и...

АКО.мк ја објавува Одлуката на Совет за етика по жалбата на...

  28.06.2018 Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите на Македонија (CEMM), на седницата одржана на 25 јуни 2018 година, врз основа на примена...

Додека Кочан се крие, одбраната достави жалба за притворот

Одбраната на Сеад Кочан против кого е одредена мерка притвор од 30 дена откако Апелација ја прифати жалбата на СЈО  на првостепена одлука, до...

СЈО ги демантира шпекулациите дека обвинителката Фетаи нема да биде дел...

  Информираме дека ова Јавно обвинителство го обжали решението на судијата на претходна постапка  при Основниот Суд Скопје 1 за неизрекување на мерка притвор за...

СЈО ќе вложи жалба за неизрекување притвор за Кочан

Специјално јавно обвинителство најверојатно уште денеска ќе вложи жалба на одлуката на судијката Даниела Димовска да го одбие нивното барање за притвор на сопственикот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com