Таг: жалби

МНР поднесе жалби за лажни вести поврзани со министерот Димитров

Слободното, непристрасно и објективно медиумско известување претставува еден од клучните столбови на секое демократско општество. Според член 16 од нашиот Устав, основна задача...

Зиков: Мојот клиент Поповски е сериозно загрижен и за утрешната пресуда

Адвокатот на осудениот Ѓоко Поповски,Стерјо  Зиков, изјави дека  не е задоволен од пресудата и од висината на казната. Да се даде 9 години за...

Кривичен суд информираше за три уважени жалби на ЈО за домашните...

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје постапувајќи по жалби поднесени од ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, донесе решение со...

Прифатени жалбите на ЈО за домашниот притвор и осомничените се...

Кривичен совет ги прифатил жалбите на Јавно обвинителство за домашниот притвор на шестмината обвинети за случајот со настаните на 27 април во Собрание. Според одредени...

Опозицијата во Турција нема дa ги прифати резултатите од референдумот

Главната опозициска партија во Турција кемалистичката ЦХП партија, најави дека нема да ги признае резултатите од референдумот организиран од Ердоган за уставни промени, заради...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com