Таг: жариште

934 нови случаи на Ковид-19 од 2.748 тестирања

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420-Куманово...

Аеродром, Центар и Карпош со над 300 заразени, расте бројката во...

Скопје е жариште на корона вирусот. Последните бројки покажуваат дека три скопски општини, секоја поединечно, надминаа по 300 активни случаи на...

Се разгорува короната во Скопје, 8 починати изминатото деноноќие

Во последните 24 часа се направени 1841 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 120-Куманово...

Општина Аеродром жариште на корона вирус во Скопје

Општина Аеродром е со најмногу активни случаи на заразени од корона вирус од сите скопски општини. Во оваа општина...

Корона жариште во најголемата кланица за свињи во Германија

Една од најголемите клници за свињи во Германија и во Европа, германската ,,Тенис“, е во карантин откако 730 рботници се покажаа како...

97 нови случаи на Ковид 19 во Скопје од 134 регистрирани

Во последните 24 часа се направени 1173 тестирања, а регистрирани се 134 нови случаи на ковид-19. -Скопје 97-Куманово 5-Прилеп...

Скопје и Тетово жаришта на коронавирус со широка трансмисија на ширење

Вчера во Скопје имаше 89 нови случаи на коронавирус од 124 вкупно на територија на Македонија. Чаир и натаму...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com