Таг: жртва

63 годишен пациент од Дебар, втора жртва од коронавирус кај нас

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент заболен од коронавирус.

14 годишна штитеничка на домот ,,Ранка Милановиќ“ забременила како жртва на...

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до надлежен суд поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело  Трговија...

Малолетничката не е злоупотребена во домот, туку била жртва на трговија...

Министерството за труд и социјална политика одржа брифинг за медиуми во врска со случајот на Р.И., штитеничка на ЈУ Завод за згрижување на деца...

Мајка со потресно писмо го одбележува роденденот на починатиот син-жртва...

  Симболот на борбата против насилството меѓу врсниците во Србија Алекса Јанковиќ од Ниш, денеска ќе наполнеше 20 години . Алекса на 10 мај 2011...

Прва жртва од ураганот Метју на Флорида

Во Америка денес е забележана првата жртва од ураганот Метју, кој го погоди брегот на Флорида и предизвика смрт на жена на возраст меѓу...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com