Таг: журки

Журки и дружење по паркови може, школо не!

Земјите во регионот, но и пошироко, подготвија протоколи во текот на летото и ја стартуваа школската година и...

Српска ,,задругарка“ го налути епидемиологот д-р Предраг Кон

Српскиот епидемилог, д-р Предраг Кон, кој воедно е и член на Кризниот штаб за борба против Ковид 19, испрати предупредувачко писмо до...

Министерот Филипче бара итна реакција на МВР и надлежниот инспекторат

Министерот за здравство, Венко Филипче, реагираше на бројните настани и журки низ државата кои се одржуваат без почитување на протоколи за заштита...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com