Таг: загина

Николовски:Здравствениот систем загуби врвен професионалец

Колеги, пријатели и партиски другари се простуваат од младиот доктор Трајче Нешковски од Гостивар. Тој почина попладнето во сообраќајна несреќа што се...

Загина кошаркарската легенда Благоја Георгиевски-Буштур

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила доцна синоќа, загина македонската кошаркарска величина, Благоја Георгиевски, објави Кошаркарска...

Загина американскиот кошаркар Коби Брајант

Американската кошаркашка легенда Коби Брајант загина во пад на хеликоптер, јавуваат американските медиуми. Според пишувањето на Си-Ен-Ен, Брајант загинал...

Загина планинар од Македонија по пад во бездна на планината Олимп

Македонски планинар го загуби животот на планината Олимп во Грција, откако паднал во бездна, јави државната агенција МИА. Според...

Загина претседателот на ,,Аероклуб Зрењанин“ изведувајќи акробатски лет

Владимир Булат (47), загина при пад на мал авион марка Злин 526 Ф, во близина на спортскиот аеродром Ечка крај Зрењанин.

Американски милијардер загина при пад на приватен хеликоптер на Бахами

 Хеликоптер во кој се наоѓале 7 патници, 4 жени и тројца мажи, се урна блиску до Големото острово на Бахамите ,...

Девојка загина во Ниш снимајќи видео за социјалните мрежи

19 годишна девојка го загуби животот во несреќен случај, кога паднала од зграда на чиј покрив снимала видео за да го објави...

Загина една од најбогатите Русинки Наталија Филева

Во авионска несреќа што се случи во Германија , загина една од најбогатите Русинки Наталија Филева. Таа патувала со приватен авион со...

Целосно уништен автомобилот во кој загина Шабан Шаулиќ

Се појавија фотографии од местото на несреќата, во која загина популарниот српски печај на народна музика, Шабан Шаулиќ Автомобилот...

Српскиот пејач Шабан Шаулиќ загина во сообраќајка во Германија

Познатиот српски пејач на народни песни, Шабан Шаулиќ, загинал во тешка сообраќајна несреќа во Германија, јавуваат српските медиуми. Според...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com