Таг: Загреб

Загрепчанка спаси инвалид од автомобил потонат во поплавените улици во големото...

Хрватска активистка за заштита на напуштени кучиња, Мирна Мрчела, преку ноќ стана херој на Загреб откако во завчерашното невреме што го погоди...

За проширувањето на ЕУ(и датум за преговори) ниту збор на видео...

Европската Унија на Западен Балкан во овој момент му нуди солидарност во борбата против КОВИД 19, зголемена секако со финансиска и економска...

Спасовски: Подготвени сме да ги започнеме преговорите со ЕУ согласно новата...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, и...

Навивачите на Динамо помогнаа при транспортот на новороденчињата во Загреб

Неверојатна слика од Загреб, кој утрината беше погоден со силен земјотрес. Фото: index.hr Навивачите на...

Земјотресот ги извади надвор пациентите на Клинички центар во Загреб(видео)

Дополнителен страв завладеа во Хрватаска откако беа проследени бројни фотографии од пациенти и родилки пред Клиничкиот центар во Загреб.

Силен земјотрес во Загреб, паднати фасади, уништени автомобили…

Утрината во 6 часот Загреб и околината беа погодени од силен земјотрес со јачина од 5,3 степени . Епицентарот на земјотресот бил...

Во Загреб се заразени 7 доктори од коронавирус

Лекар од хематологија, е последниот заразен доктор во Клинички центар ,,Дубрава“ во Загреб, дознава ХРТ. Ова е седмиот доктор...

Лепа Брена во полна ,,Арена“ среде Загреб ја пееше ,,Ја сам...

Најголемата југословенска фолк ѕвезда, Лепа Брена, вчера сред Загреб одржа голем концерт. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...

83 годишниот Берлускони напуштајќи ја говорницата падна на бината во Загреб(видео)

Повеќекратниот премиер на Италија и лидер на партијата Форца, 83 годишниот Силвио Берлускони, напуштајќи ја говорницата на конгресот на ЕЕП во Загреб,...

,,Вие поткрепите ли Договорот со Бугарија“, го праша Борисов Мицкоски и...

На самитот на Европските народни партии во Загреб се оствари средба меѓу бугарскиот премиер Бојко Борисов и лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com