Таг: Заев

Заев: Македонскиот јазик е нашиот идентитет

Денеска претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со министерката за образование и наука, Мила Царовска, присуствуваа на Меѓународната...

Заев: Пописот го одложивме бидејќи тоа го бараа Мицкоски и опозицијата

,,Пописот го одложивме бидејќи Мицкоски и опозицијата бараа да биде одложен неколку месеци пред пандемијата и го направивме тоа.Пописот и резултатите, никако...

Пендаровски им ја честиташе победата над Косово на фудбалерите на Македонија

,,Момци, честитки за победата, се гордееме со вас! Вечерашниов успех нека биде мотив повеќе да победиме и во решавачкиот меч со Грузија.Напред!“-...

Премиерот Заев дуваше свеќичка и го прослави роденденот во седиштето на...

Генералниот секретар на НАТО, Столтенберг, во седиштето на НАТО во Брисел приреди вечера за македонската делегација. Иако веќе му...

Премиерот Заев ја достави листата со заменици министри до Собранието

Владата на Република Северна Македонија, во име на премиерот Зоран Заев, до Собранието на Република Северна Македонија ја достави листата со предлози...

Средба Заев-Мицотакис во Атина: Договорот од Преспа е модел за успешно...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска имаше работна средба со премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис, која двајцата соговорници...

Заев од Атина: Граѓаните знаат да ги наградат тешките политички одлуки

Претставниците на медиумите од Грција и од регионот покажаа голем интерес за С. Македонија и за постизборниот период, за време на дводневната...

Премиерот Заев и неколку министри заминуваат во дводневна посета на Грција

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев од 15 до 16 септември ќе оствари работна посета на Република Грција, придружуван...

Министрите и министерките добија мандатни писма од Заев со утврдени задачи...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев на денешната втора седница, на министрите и министерките им ги врачи мандатните писма...

Темелни реформи на општеството и отворање на 80% од поглавјата за...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев придружуван од Љупчо Николовски, вицепремиер за борба против корупција, за одржлив развој и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com