Таг: заклетва

Доналд Трамп положи заклетва за Претседател на САД

Точно на пладне или во 18 часот по наше време, Доналд Трамп стана 45 американски Претседател. Тој положи заклетва врз Библијата која во раце...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com