Таг: запленети

Виетнамската царина заплени рогови од носорог вредни 4.000.000 долари

Виетнамската царинска управа заплени 125 килограми рогови од носорог во вредност од 4 милиони долари. Роговите се испратени по...

При претресот кај Јовановски и Милевски одземени се компјутери, брендирана облека,...

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на...

МВР заплени над 55.000 парчиња пиротехнички средства

По преземени мерки и активности на подрачјето на СВР Скопје и СВР Битола во изминатите неколку дена, со цел спречување на нелегалната продажба...

Општина Гази Баба заплени еден тон стари гуми подготвени за палење

  Вчера, општинските инспектори за животна средина запленија 1 тон и 50 кг отпадни гуми во ромското маало на ул.,, Методија Андонов Ченто“, пред бензинската пумпа...

Запленети се 50 килограми марихуана(видео)

Секторот за внатрешни работи Струмица до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава, против К.К (26) од с.Селемли, општина Богданци и Д.Т (33) од с.Владевци, општина...

На аеродромот во Белград запленети пијалоци со змии и шкорпии

Царинските службеници на белградскиот аеродром ,,Никола Тесла“, заплениле необични сувенири донесени од некоја од азиските земји. Станува збор за егзотични азиски алкохолни пијалоци во кои...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com