Таг: заразени рекорден број

445 заразени и 9 починати од Ковид 19

Најцрн ден во Македонија од почетокот на епидемијата. Регистрирани се дури 445 заразени и 9 починати од Ковид 19.

Рекордни тестирања и рекорден број заразени од коронавирус, починаа 8 пациенти!

Во последните 24 часа се направени 1213 тестирања, а регистрирани се 196 нови случаи на ковид-19. - Скопје 90-...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com