Таг: заразни болести

Комисијата ќе препорача забрана за прослава на Нова година во угостителски...

Утрово, на состанокот на Комисијата за заразни болести е разговарано за нов пакет на рестриктивни мерки поради ситуацијата со Ковид 19.

Општина Аеродром со 147 заразени од Ковид 19 е...

Во моментов министерот за здравство има консултативна средба со членовите на Комисијата за заразни болести, на која ја анализираат актуелната епидемиолошка...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com