Таг: затворени

До 21 часот гласале нешто над 50 проценти од гласачите

Државната изборна комисија веднаш по затворањето на гласачките места во 21 часот соопшти дека излезноста до 15 минути до 21 часот е...

Затворени конфекциите ,,Мода“ и ,,Камотекс“ од Свети Николе поради заразени работници...

Врз основа на новодобиените информации за бројот на заболени од КОВИД-19 и препораките од Министерството за здравство и Кризниот штаб на општина...

ИВЗ во Србија реши да ги затвори сите џамии поради Ковид...

Мешихатот на ИВЗ во Србија донесе одлука да ги затвори на одредено време сите џамии во оваа земја, поради влошуваање на епидемиолошката...

Општина Центар ги затвори сите детски игралишта

Општина Центар ги затвори сите отворени детски игралишта заради поголема заштита и спречување на КОВИД - 19 (Корона вирус).Покрај новата забрана за...

Владата донесе одлука да се затворат сите гранични премини и аеродромот...

Мнистерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека владата донесе дополнителни мерки во борбата со коронавирусот. Се затвораат сите...

Затворени 7 локали кои не ја почитувале мерката на Владата

Министерството за внатрешни работи-СВР Скопје во координација со Државниот пазарен инспекторат денеска попладне (15.03.2020) презеде мерки за затворање локали во северниот...

Србија затвори два гранични премини кон Македонија поради КОВИД 19

МВР ги известува граѓаните дека српскиот граничен премин „Рибарци“ од денеска (12.03 - четврток) од 07.00 часот, согласно насоките од Владата на...

Претседателот Трамп ги затвори границите на САД за Европа поради корона...

Американскиот претседател, Доналд Трамп, издаде наредба да се забранат сите доаѓања на патници од Европа во САД во наредните 30 дена.

Затворени се 13 угостителски објекти заради бројни неправилности-Версаче,Миднајт,Темов…

Заради бројни неправилности во работењето, затворени се 13 објекти, секој од нив за различни непочитувања на законот. Фокус ја објави листата на угостителските објекти кои...

Од вечерва во наредните 24 часа се затвораат сите гранични премини...

Поради најавениот еднодневен генерален штрајк на грчките царински служби, од вечерва  па во наредните 24 часа, во прекин ќе биде сообраќајот на сите три...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com