Таг: здравко кривокапиќ

Црногорскиот премиер на првиот работен ден во владата пристигна со такси

Новата работна задача, премиер на Црна Гора, Здравко Кивокапиќ ја започна скромно. Не остана незабележано од регионалните медиуми дека...

Опозицијата во Црна Гора прогласи победа над Ѓукановиќ со 42 мандати...

Здравко Кривокапиќ, носител на листата ,,За иднината на Црна Гора“, на прес конференција прогласи победа над Мило Ѓукановиќ. Според...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com