Таг: здружение

Расте бројот на заболени од мултипла склероза, формирано е ново национално...

Од март оваа година официјално е регистрирано и започна со работа Национално здружение за помош и поддршка на лица со мултипла склероза...

Нерегистрирано здружение со вмровска провиниенција го сквернави и злоупотребува името на...

Група луѓе кои се претставуваат како Здружение, на најбезобразен начин го злоуппотребуваaт и сквернават ликот и името  на македонскиот современ преродбеник и творец на...

Со ,,за дом спремни“ ,,патриотите“ од ,,Тодор Александров“ го честитаа денот...

Едно од така наречените македонски патриотски здруженија кои пред неколку дена се обединија во Велес во Македонски национален фронт, на својот ФБ профил упати...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com