Таг: зекири

Мухамед Зекири веќе му честиташе на Пендаровски

Со заедничка фотографија, пратеникот на СДСМ, му ја честита на Стево Пендаровски победата на претседателските избори. На социјалните мрежи...

Зекири: Горчлива победа, време е за одговорност на дел од функционерите...

Потпретседателот на СДСМ и пратеник во Собранието, Мухамед Зекири, по тесното водство на нивниот претседателски кандидат во првиот круг, побара одговорност...

Зекири: ,,Резил“ улема Сулејман Реџепи не заслужува внимание ниту од муслиманските...

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, денеска реагираше по повод неодамна изречените навреди кон македонскиот народ од страна на поглаварот на ИВЗ. Тој...

Мухамед Зекири му порача на ДУИ да не се китат со...

,,Речиси една декада на власт со ВМРО ДПМНЕ глас не им се слушна. Денеска со толкава помпезност и пофалби сакаат да се...

Заев и Зеќири се рекреираат на Охридско Езеро

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зеќири, објави фотографија на својот ФБ профил со премиерот Зоран Заев. Двајцата се на чамец и се одмораат пловејќи на Охридско...

СДСМ ќе поднесе кривични пријави против Милошоски и Иванов за оддавање...

Пратеникот Антонио Милошоски на Комисијата за надворешни работи , имаше скандалозен настап во кој изнесе државна тајна, односно податоци од документи кои се класифицирани,...

Ќе се протестира заради можна преквалификација на делото во случајот со...

  Денска во Скопје ќе се протестира по објавувањето на вест на АлсатМ дека обвинителка бара преквалификување на делото во судскиот процес против Бобан Илиќ...

Делегација на СДСМ предводена од пратеникот Мухамед Зекири одаде почит во...

На денот на големиот државен празник, 2 август – Ден на Републиката, делегации на СДСМ положија цвеќе и оддадоа почит на загинатите борци. Во Пелинце,...

Мухамед Зекири на конгресот ќе биде избран за потпретседател на СДСМ?

Повеќе портали на албански јазик , во пресрет на денешниот 22 конгрес на СДСМ, објавија дека пратеникот од оваа партија Мухамед Зекири, ќе биде...

Илија Димовски во двојазична емисија на ТВ Шења го нарече Зекири...

На ТВ Шења се одржа дебата во која учествуваа Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ, Мухамед Зекири од СДСМ и Фадил Зендели од Беса. Емисијата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com