Таг: злоупотреба

Тројца проректори на УКИМ сметаат дека се злоупотребува вонредната состојба за...

Проректорите на УКИМ, проф. д-р Вујица Живковиќ, проф. м-р Гордана Јосифова Неделковска и проф. д-р Владимир Петрушевски, бараат од актуелниот ректор,...

Повторно злоупотребено името на државната секретарка во МВР Магдалена Несторовска

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска до одредени граѓани и правни лица повторно, како пред десетина дена, од страна...

Судија од Управен суд ја злоупотребил службената положба и ја оштетил...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за...

ВМРО ДПМНЕ: Функционери на СДСМ со државни ресурси одат на партиски...

,,СДСМ ја поистоветува државата со партијата. Прави класична злоупотреба на државни ресурси за партиски цели. Граѓаните им ги плаќаат...

ВМРО ДПМНЕ: Владата води агресивна кампања и ги злоупотребува децата

,,Владата предводена од Заев води агресивна кампања за промена на името, безмислосно трошејќи народни пари за свои политички цели. Жртви на оваа кампања се...

По 12 години затвор за германски пар за продавање на малолетниот...

  48-годишната жена и нејзиниот партнер, 39 годишен маж, инаку  осудуван педофил, добија по 12 и пол години затвор за присилна проституција, силување, сексуална и...

Уапсен 69 годишен педофил од Прилеп кој бил фатен како злоупотребува...

Основно Јавно Обвинителство побара мерка притвор за 69 годишен маж од Прилеп, кој бил фатен на место на настанот, во момент кога сексуално злоупотребувал...

Фејсбук изгуби 36 милијарди долари заради злоупотреба на податоците на над...

Проблемите на  „Фејсбук“ заради скандалот со истекувањето на личните податоци на повеќе од   50 милиони корисници, предизвика голем пад на цената на акциите. Најголемата социјална...

Обвинителство започна истрага за злоупотребата на државни средства од Антикорупциска комисија

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас ​за трошењето на буџетски средства од страна на членовите на Државната комисија за спречување на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com