Таг: зоолошка

Убиен еден од побегнатите лавови од зоолошката градина во Лајпциг

Лавовите Мајо и Мотшегетси, два млади мажјаци, побегнаа од своите кафези во текот на ноќта меѓу средата и четвртокот. Чуварите успеале да го вратат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com