Таг: зорица

Премиерот Заев со сопругата Зорица беа гости на Галичка свадба (видео)

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, со сопругата Зорица, беа гости на Галичка свадба. Премиерот воедно беше покровител на оваа традиционална манифестација. Како...

Зоран Заев со сопругата беше на гости дома кај косовскиот премиер...

Премиерот Зоран Заев, во придружба на неговата сопруга, Зорица Заева, вчера биле во посета на Косово, но посетата била од приватен карактер. Посетата на Заев...

Премиерот Заев во придружба на сопругата Зорица пречекани од словенечкиот премиер...

  Со церемонија со највисоки почести, денеска отпочна официјалната посета на Република Словенија на делегацијата на Владата на Република Македонија предводена од премиерот Зоран Заев,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com