Таг: иван огњановски

По успешната рехабилитација по трансплантацијата на срце Иван Огњановски заминува дома

Денеска Иван Огњановски на кого му беше трансплантирано срце заминува од Клиниката за Државна кардиохирургија на домашно лекување.  ,,Горд...

Во градите на Иван Огњановски повеќе од 40 дена чука срцето...

Во градите на Иван повеќе од 40 дена чука срцето на Емилија Динева, чие семејство и покрај големата загуба одлучи да спаси...

Само еден ден по тешката операција Иван Огњановски е буден и...

Министерот за здравство, Венко Филипче, со медицинскиот тим кој се грижи за Иван Огњановски кој вчера доби ново трансплантирано срце од неодамна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com