Таг: игор дурловски

Игор Дурловски се откажа од пратеничката функција

Оперскиот пејач, Игор Дурловски, кој стана пратеник со ВМРО ДПМНЕ, откако се прогласи за независен, пратеник, сега реши целосно да се...

Игор Дурловски, Исмаил Јахоски и Панчо Минов се декларирале како независни...

На официјалната веб странице на Собрание на РСМ, собрание.мк, пратеничкиот состав 2020-2024, има промени од она што го гледавме за време на...

Градоначалничката Петровска му одговори на Дурловски дека не го дава киното...

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, му одговори на Игор Дурловски, носител на листа на ИЕ 5 на ВМРО ДПМНЕ, кој побара киното...

Игор Дурловски повторно дел од протестите пред Собрание, но преку разглас

Оперскиот пејач, Игор Дурловски, против кого се води судски процес за Терористичко загрозување на уставниот поредок и е дел од обвинението за поттикнување насилство...

Дурловски: Враќањето на сцената беше најважен ден во мојата кариера, им...

,,Вчера беше можеби најважниот ден од мојата пејачка кариера. Трема, емоции, љубов... Дадов се што чував во себе, а добив исто така СЕ! Благодарам на...

Во полициската акција за крвавиот четврток е приведен и оперскиот пејач...

Според се уште неофицијални информации, во големата полициска акција изминатата ноќ, е приведен и оперскиот пејач Игор Дурловски, кој беше еден од водачите на...

Пишман аџија Дурловски се врати на протестите(видео)

Два дена траеше откажувањето од протестите, игор Дурловски, се уште актуелен директор на МОБ , се врати на протестите на ,,За заедничка Македонија“. Според Богдан...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com