Таг: играчка пиштол

Шведската полиција уби момче со Даунов синдром кое носело пиштол-играчка во...

20 годишно момче со Даунов синдром е застрелано од шведската полиција по грешка, бидејќи носело во рацето играчка пиштол. Полицајците се посомневале дека пиштолот е...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com