Таг: идна година

Вакцинирање за Ковид 19 најрано на почетокот на 2021 година

Извршниот директор на СЗО за вонредни состојби, Мајк Рајан, изјави дека научниците и истражувачите добро напредуваат во создавање безбедна вакцина против...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com