Таг: идризово

Објавено видео од влегувањето на Гордана Јанкулоска во Идризово(видео)

ФБ страницата Seir, доцна синоќа објави видео од пристигнувањето на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, во Идризово.

Ќе се гради ново основно училиште во село Идризово

На оваа своја седница, Владата на Република Северна Македонија ја усвои Информацијата за потребата од изградба на ново основно училиште во Гази...

Дводневен штрајк со глад на затворениците во Идризово, бараат амнестија

Затворениците на најголемиот македонски затвор Идризово, објавија дека стапуваат во дводневнен штрајк со глад. Бараат да бидат опфатени со Закон за амнестија и тој...

Идризово стана ,,затвор по европски стандарди“ со купатила во секоја ќелија...

Министерката за правда Рената Дескоска и директорот на Управата за извршување на санкции Јовица Стојановиќ, денеска ги промовираа двата новоизградени објекти во КПУ Идризово...

Стојанче Ангелов: Диневски боледува од болести стекнати во притвор, затворската казна...

По затворањето на поранешниот разузнавач, Александар Диневски, кој вчера со полициска асистенција беше спроведен на дослужување затворска казна,  неговата  тешка здравствена положба може дополнително...

Приведен бегалец од Идризово осуден на 20 години за убиство

По низа превземени оперативни активности, вчера (08.11.) во 17.50 часот од страна на полициски службеници при СВР Куманово, во координација и содејство со Централните...

Заев се поздрави со Игор Спасов осуден за убиството на Мартин...

При денешната посета на затворот ,,Идризово“, премиерот Зоран Заев се поздрави и разговараше со повеќе затвореници. Фотографијата објавена на Плусинфо, покажува дека тој разменил...

ВИДЕО: Премиерот Заев во разговор со осудениците за условите во Идризово

,,Денеска имавме прилика да ги видиме лошите услови. Денеска имавме прилика да видиме дека не функционира она што се нарекува програма за ресоцијализација, програма...

Вооружен напад врз женскиот дел од затворот Идризово

Две вооружени маскирани лица синојќа нешто по 21 часот пукале во воздух и се обиделе да влезат во женскиот дел во затворот во Идризово....

Затруени курсисти во Полициска академија паднале во бесознание

Неколку курсисти во Полисциската академија во Идризово откако се пожалиле на тегоби, паднале во бесознание. Инцидентот го потврди и МВР , но тие во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com