Таг: извинување

Ѓоковиќ им се извини на организаторите на УС Опен

,,Целата оваа ситуација ме прави навистина тажен и празен. Проверив како се чувствува линискиот судија и според...

Османи се извинува ако бил арогантен и им подава рака на...

Фронтменот во сенка на ДУИ, Бујар Османи, доцна синоќа, објави статус во кој нуди извинување и помирување. ,,По потврдата...

Талат Џафери бара извинување од Заев, во спротивно ДУИ нема да...

На митингот на ДУИ вечерва во Охрид, поранешниот собраниски спикер, Талат Џафери, упати директна порака до лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Максим Димитриевски очекува извинување од СДСМ

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, објави дека обвинителството ја отвфрлило кривичната пријава против него за загрозување на здравјето и општата сигурност.

Корејците добија официјално извинување од МНР поради навредите на улица во...

Денеска во Министерството за надворешни работи државниот секретар Зоран Попов ги прими и упати извинување до претставниците на невладина организација од Република...

Шилегов повика да се пронајде лицето што навредуваше кинески туристи во...

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, е згрозен од лицето кое во центарот на Скопје се сликаше со мобилен телефон како навредува кинески...

Бугарскиот европратеник Џамбаски вели дека ,,не би се навредил да го...

Бугарскиот европратеникот Ангел Џамбаски, денеска им се извини на своите колеги Карима Дели и Исмаил Ертуг, откако тие инсистираа да ја поправи...

Професорката Каракамишева се пофали дека ѝ е многу јак медиумот откако...

Професорката на Правен факултет ,,Јустинијан Први“ при УКИМ, Тања Каракамишева , откако објави лажна вест на својот ФБ профил дека градоначалникот на...

Николовски бара извинување од ,,Курир“ за лажен текст, во спротивно следува...

,,Објавениот текст на Курур со конструиран и тенденциозен наслов „ Безбедноста позади политиката: ,,Првите луѓе на АНБ на рапорт пред ген-секот на...

Извинување поради погрешното поставување на црногорското знаме на средбата Пендаровски-Ѓукановиќ

Кабинетот на македонскиот претседател, упатил извинување до кабинетот на црногорскиот претседател, Мило Ѓукановиќ, поради погрешно поставено знаме за време на тет-а-тет средбата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com