Таг: извоз

Производите на Витаминка достапни и на јапонскиот пазар

Витаминка го реализира првиот директен извоз во Јапонија. Пласманот на производите на Витаминка на јапонскиот пазар следи по детално направено истражување на...

Македонските граѓани не се големи љубители на виното

Вино во Македонија има, но македонските граѓани, генерално, не се големи љубители на овој пијалок. Според официјалните статистички податоци,  во просек годишно се пијат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com