Таг: изгореа

ОЈО: Родителите може кривично да одговараат затоа што ги заклучиле трите...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес го заврши увидот на лице место каде вчера избувна пожар и констатираше дека во пожарот три...

Во пожар во куќа во Велес настрадаа три деца на возраст...

Во пожар во куќа во Велес, попладнето настрадаа три дечиња на возраст од една до пет години, јавуваат локалните допасници од овој град. Според тв...

Пет штркчиња изгореа во своето гнездо на столб во Сопот

Пет штркчиња настрадале  во пожар во своето гнездо во кавадаречкото село Сопот, извести Канал 77. Противпожарната единица пристигнала на интервенција по повик од жителите...

Пожарот ја пеплоса документацијата и макетите на модерно и постземјотресно Скопје

Пожарот што ги зафати бараките на Завод за урбанизам и Институт за социолошки и политичко-правни науки ја пеплоса целата архива и документација што се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com