Таг: издржување

Приведени 9 лица од потерница за издржување затворски казни

 Во текот на вчерашниот ден (24.09) полициски службеници од Секторот за внатрешни работи приведоа девет лица што со потерница се барааа за...

Судска пресуда во Италија ќе ги остави 30 годишните ,,деца“ без...

Во Италија е донесена историска пресуда, пишуваат италијанските медиуми. Имено, судот пресуди против барањето на една мајка, таткото на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com