Таг: измама

Двајца административци во Град Скопје измамиле 19 граѓани и го оштетиле...

 Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ј.С.(25)...

Претседателот на ДИК Дерковски во 2011 по наредба на Јанакиески...

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Дерковски, како тогашен партиски војник, два дена пред изборите во 2011 година добива инструкции од обвинетиот Миле...

Сопругата на Нетанјаху обвинета за проневера  на 100.000 долари

 Сопругата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, Сара, денеска е обвинета за проневера на државни средства, соопшти израелското Министерство за правда. Таа е осомничена за злоупотреба...

На Шарапова и се заканува седумгодишна казна затвор

 На тениската суперзвезда Марија Шарапова, и се заканува седумгодишна казна затвор за мамење околу продажба на луксузни станбени објекти во Индија. Повеќе светски медиуми пренесуваат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com