Таг: измени

Конечно од 1 октомври стартува учебната година со законски измени и...

Собранието на Република Северна Македонија, вчера вечерта ги изгласа измените на Законите за основно и средно образование со кои се обезбедува непречено...

Во 4 часот пратениците скроија нова изборна мапа

По 4 часот утрото, Собранието ги изгласа измените на Изборниот законик. Телевизија 24 јавува дека со измените ...

Амди и Самка се помирија, пратениците се овековечија по и пред...

Пратениците од мнозинството кои гласаа за уставните измени, не го кријат задоволството од успешно завршената работа. Многумина поставија заеднички фотографии од македонскиот...

Со 81 глас ЗА донесени се измените на Уставот со кои...

Со двотретинско мнозинство, пратениците ги донесоа измените на Уставот на Република Македонија, со кои се вградуваат новите амандмани согласно Договорот од Преспа...

Дел од пратениците не му се придружија на Мицкоски, власта најверојатно...

,,Добар знак! Дел од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ не застана позади Мицкоски денеска на прес конференција и не го поддржа она...

Владанка Авировиќ го спаси синот, а Рамчиловиќ бизнисменот Кочан од затвор

Без дискусија и по брза постапка, владејачкото мнозинство вчера ги протурка измените на Кривичниот законик, со што ги намали  затворски казни за...

Се токмат измени на Кривичен за спас од затвор на Канческа,...

Владејачкото мнозинство во Парламентот, за повеќе медиуми, потврдува дека се подготвуваат измени на Кривичниот законик во членот 353, според кој се оформени...

Вонредна седница на Влада за пристапување кон измена на Уставот на...

Владата на Република Македонија денеска ќе ја одржи 92-та вонредна седница со единствена точка на дневниот ред - Предлог за пристапување кон измена на...

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ јавно се изјаснуваат дали ќе гласаат измени...

,,Јас Лилјана Кузмановска кога ја барав Вашата поддршка на парламентарните избори и 2011,2014 и 2016 год. ветив и дадов свечена изјава дека ќе ги...

Измените на Изборниот законик ги загрозуваат работата и слободата на медиумите

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com