Таг: илинденско востание

Радев : Заев не се извини, бугарската Влада да утврди дали...

Бугарскиот претседател, Румен Радев, не е задоволен од напишаното објаснување на македонскиот премиер Зоран Заев на неговиот ФБ профил во врска со изјавата чие...

Откако Борисов се закани , Заев се извинува што кажал дека...

  Премиерот Зоран Заев, денеска упати извинување до Бугарија затоа што неодамна во едно интервју рекол дека Илинденското востание е македонско. Претходно, по бурните реакции во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com