Таг: инаугурација

Вучиќ: Моето присуство на инаугурацијата на Пендаровски е порака дека сакаме...

Српскиот претседател Александар Вучиќ, беше еден од високите гости од странство кои присуствуваа на инаугурацијата на македонскиот претседател, Стево Пендаровски. Тоа беше...

Блиндираниот ,,тенк“ на Владимир Путин од руско производство (видео)

На четвртата по ред инаугурација за Претседател на Руска Федерација, Владимир Путин пристигна со лимузината-тенк, како што ја нарекуваат руските медиуми, произведена во Русија. Возилото...

Светски Mакедонски Kонгрес организира заедничко гледање на инаугурацијата на Трамп

Светски Македонски Конгрес на Тодор Петров организира заедничко гледање на телевизија на инаугурацијата на новиот американски претседател Доналд Трамп. Дружењето е закажано во Музејот...

Вашингтон е подготвен за инаугурацијата на Доналд Трамп

    Се е подготвено за 45 инаугурација во американската претседателска историја. Трамп од денеска и официјално станува новиот Претседател на САД. Тој е еден од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com