Таг: инвалид

Загрепчанка спаси инвалид од автомобил потонат во поплавените улици во големото...

Хрватска активистка за заштита на напуштени кучиња, Мирна Мрчела, преку ноќ стана херој на Загреб откако во завчерашното невреме што го погоди...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com