Таг: иницијатива

Иницијаторите за една изборна единица во Собрание официјално побараа да бидат...

Во Собранието на Р.С. Македонија се формираше Иницијатива за една изборна единица, во која се вклучија 12 пратеници од 10 партии и...

Анима Мунди: Пострашно од судбината на коњите во Македонија е институционалната...

,,Вчера кобила во Велес умира на улица, спасена само благодарение на активистите од Гласот за животните во Велес, кои не го одминаа животното кое...

АКО.мк ја поддржува иницијативата на Слободен печат за парк на местото...

Редакцијата на „Слободен печат“ ги повикува сопствениците на парцелата пред хотелот „Холидеј Ин“, која сега е паркинг, каде што треба да никнат пет кули,...

Kостадинов: Амнестија нема да има, со иницијатива до Уставен суд бараат...

Бранителите на Никола Груевски поднеле иницијатива за испитување на уставноста на членови од Кривичниот законик врз основа на кои се товари поранешниот премиер од...

Апасиев: Судиите на Хорхе го спасија референдумот

,,Судиите на Хорхе го спасија референдумот. Шарените владини чиновници аплаудираат“-коментира професорот Димитар Апасиев, еден од подносителите на иницијатива пред Уставен суд за оценување на...

,,Зелена Лупа“ поднесе иницијатива за разрешување на судиите одговорни за ослободувањето...

Здружението “Зелена Лупа”  по анализа и препорака на правниот експертски тим , до Советот за утврдување на факти се поднесени 8 иницијативи за одговорност...

Иницијатива пред Уставен суд за изборот на Џафери за претседател на...

Претставниците на ,,За заедничка Македонија“ поднесоа иницијатива пред Уставен суд за оценување на законитоста на изборот на Талат Џафери за претседател на Собрание: „Единственото оружје...

ВИДЕО:СДСМ достави 67 потписи за свикување седница на Собрание на РМ

Повеќе да нема од никого изговори и дилеми околу новото парламентарно мнозинство-рече генералниот секретар Оливер Сапсовски поднесувајќи ја иницијативата до претседателот на Собрание Трајко...

СДСМ ја достави иницијативата за свикување седница и избор на нов...

Генералниот секретар Оливер Спасовски во Собрание на РМ ја достави иницијативата за свикување Седница на Собрание на РМ на која ќе биде констатирано новото...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com