Таг: иноватор

19 годишниот Христијан од прилепско направи возило за чистење снег(видео)

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари средба со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com