Таг: институции

Владата ги објави новите имиња на државните институции согласно Договорот од...

Владата на Република Северна Македонија на својата 124 седница, на предлог на Меѓуресорска работна група за извршување на обврските од Конечната спогодба...

Спасовски: Следува темелна проверка и отстранување на сите инсталации на режимот...

Скандалот со снимањето во Јавното обвинителство покажува уште еднаш како функционирал режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, рече на денешната прес конференција министерот за...

Заев најави институционално решение доколку не успее референдумот

Заев го откри планот Б на Владата, доколку не успее референдумот. На новинарско прашање тој рече дека во тој случај граѓаните го пренесуваат легитиметот...

Обвинителката Јанева ќе го тужи секој што ќе стори штета на...

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најави дека  за секоја нерегуларност и повреда на законите во Република Македонија, која ке биде направена на нејзина  и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com