Таг: интерпол

Албанците на Косово ги палат српските производи (видео)

,,Ова е трговска војна“.-изјави поранешниот пратеник на ЕУ за Косово, Волфганг Петрич. На социјалните мрежи се објавуваат снимки од палење на српските производи во Косово,...

Вучиќ: Македонија и Црна Гора покажаа дека Косово им е поважно...

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, ја коментираше одлуката на македонските и црногорските власти да го поддржат Косово за приемот во Интерпол. ,,Ја разбравме пораката, Македонија и...

Вулин: Го повикувам Вучиќ да го промени односот кон Црна Гора...

Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, по гласањето на Македонија и Црна Гора за прием на Косово во Интерпол, го повика Претседателот на Србија,...

Нов претседател на Интерпол е Јужнокореанецот Ким Џонг Jанг

Заврши битката за нов претседател на меѓународната безбедносна организација-Интерпол. Нов претседател е Ким Џонг Jанг од Јужна Кореја. Неколку дена во Дубаи, кде се одржуваше годишната...

Македонија гласала ЗА прием на Косово во Интерпол

По прогласената дипломатска победа на соседна Србија во Интерпол и одбивањето Косово да стане членка на Интерпол, медиумите го објавуваат списокот на земји кои...

Дачиќ: Курц и Тачи славеа, е па така и помина преку...

На заедничката прес конференција со српскиот претседател Вучиќ, министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ, не го криеше задоволството што Србија извојува победа во Интерпол...

,,Победа“-Небојша Стефановиќ на Твитер по гласањето против за влез на Косово...

Напиша на својот Твитер налог српскиот министер за внатрешни работи, Небојша Стефановиќ. Ниту во вториот круг на гласање, земјите членки на Интерпол не му дадоа...

И во вториот обид Косово не доби доволно гласови за влез...

Ниту во вториот круг на гласање, земјите членки на Интерпол не му дадоа виза на Косово да им се придружи во оваа меѓународна безбедносна...

Русија ја извиси Србија и не ја поддржа во напорите да...

Денеска во Дубаи, ќе се гласа дали Косово ќе стане рамноправна членка на Интерпол. Гласањето е овозможено откако беше отфрлено барањето на Србија да...

Македонија дел од меѓународна акција за борба против нелегално оружје

Операција предводена од ИНТЕРПОЛ за борба против нелегална трговија со огнено оружје во Европа резултираше со 149 апсења и заплена на огнено оружје, муниција...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com