Таг: Инцидент

Премиерот да го осуди нападот и врз полицајците, бараат едни, други...

,,Бруталноста од страна на полициски службеници врз граѓани Роми, што ја видовме вчера во видеото на социјалните мрежи, е за најсилна осуда.

Од рудник Саса тврдат дека јаловината во Каменичка Река не е...

Денеска, околу шест часот, се случил дефект на насипот на јаловиштето број 4 на рудникот Саса, предизвикувајќи краткотрајно истекување на јаловишни води...

Филипче го осуди инцидентот во ,,8 септември“ и им даде целосна...

Министерот за здравство, Венко Филипче, се јави со реакција по вечерашниот сериозен инцидент во болницата ,,8 септември“. ,,Вечерва во...

Во меѓусебна пресметка настрадаа двајца мигранти во Босна и Херцеговина

Во близина на Цазин во Б и Х , попладнето околу 17 часот дојде до голем инцидент меѓу повеќе мигранти.

МВР соопшти дека внукот на поглаварот на ИВЗ е уапсен по...

МВР денеска објави сувопарно соопштение со класичен полициски речник за вчерашнит инцидент на Матка, кога внукот на поглаварот на ИВЗ, Нерван Сулејмани...

Министерот Чулев на прес конференција ќе зборува за инцидентот во населбата...

Денеска во 12 и 30 часот министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, најави прес конференција на која ќе зборува за вчерашниот инцидент...

Инцидент на сведочењето на обвинителката Стефанова-,,гомнарке и ороспијо“ ѝ довикна Јанева

Поранешната Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, која е осомничена во судскиот случај ,,Рекет“, не се воздржа и по сведочењето на нејзината поранешна...

Макрон налутен ги отстрани израелските полицајци од црквата ,,Света Ана“ во...

Францускиот претседател, Емануел Макрон, без да се контролира, луто и остро им се спротистави на израелските полицајци кои влегова во француската катедрала...

Инцидент во српското Собрание(видео)

Недоразбирањата околу новиот црногорски Закон за слобода на веросиповед, со кој се доведени во опасност имотот и манастирите на СПЦ во Црна...

Со кршење на инвентарот започна инцидентот во црногорскиот Парламент(видео)

Опозициската пратеничка, Марина Јочиќ, го сними почетокот на инцидентот во црногорскиот Парламент.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com