Таг: Иран

Најновата снимка покажува дека украинскиот авион е урнат со две ракети(видео)

Американскиот весник ,,Њујорк Тајмс“ објави уште едно видео на кое се гледа дека украинскиот авион бил гаѓан со две ракети од страна...

Зеленски бара одговорност и компензација откако Иран призна дека го урнале...

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски бара целосно признавање на вина, одговорност и компензација за семејствата на загинатите откако Иран официјално призна дека по...

Пентагон неофицијално тврди дека украинскиот авион е погоден со иранска ракета

Извори од Пентагон за Њузвик тврдат дека украинскиот авион ,,Боинг 737-800“, вчера бил погоден со иранска ракета веднаш по полетувањето од аеродромот...

Шведско семејство загина во несреќата на украинскиот авион

Цело шведско семејство загина во падот на украинскиот авион во Техеран. Рахела (37) и Микаел (40) Линденбергс, ...

Иран ги ракетираше американските воени бази во Ирак

Рано утрината Иран испали повеќе балистички проектили кон две воени бази на САД во Ирак во знак на одмазда за убиството на...

Иранскиот Парламент ги прогласи американските воени сили за терористичка организација

Со извици на крајот од гласањето ,,Смрт за Америка“, пратениците во иранскиот Парламент едногласно усвоија резолуција со која регуларните американски безбедносни сили...

Иран откри ново нафтено поле вредно 50 милиони барели нафта

Иранскиот Претседател, Хасан Рохани, соопшти дека на југот на земјата се откриени нови извори на нафта, кои според проценките, содржат околу 50...

Инфантино: Иран мора да им дозволи на жените непречен влез и...

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, побара Иран да ја укине забраната за влез и присуство на стадионите на жените, која е воведена...

Норвешки министер поднесе оставка поради користење на службениот телефон на одмор...

Норвешкиот министер за рибарство, Тер Сандберг, поднесе оставка бидејќи ги прекршил владините правила за сигурносен протокол, за време на одморот во Иран кон крајот...

Поради долгата косата Пујол е непожелен на иранската телевизија

Поранешниот шпански капитен Карлес Пујол, рече дека властите во Иран, поради долгата коса му забраниле да се појавува во програмата на државната телевизија како...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com