Таг: иринеј

Српскиот епископ Давид кој служеше литургија за патријархот Иринеј хоспитализиран како...

Епископот крушевачки Давид вчера е хоспитализиран со влошена здравствена сосотојба во ковид центарот ,,Драгиша Мишовиќ“ во Белград, известува порталот нова.рс.

И покрај предупредувањето верници го бакнуваат ковчегот со телото на патријархот...

На повидок нов корона кластер. Медиуми во Србија известуваат дека од утрината, и покрај предупредувањата на кризниот штаб за борба против корона,...

Вучиќ објави: Почина српскиот патријарх Иринеј

Срспкиот претседател, Александар Вучиќ, утрината со црно бела фотографија објави дека починал патријархот на СПЦ, Иринеј.

Обновено: Српските медиуми ја поправија веста за смртта на патријархот Иринеј...

Патријархот на Српската православна црква Иринеј, почина од Ковид 19, јавија српските медиуми пред десетина минути. Но, веднаш по...

Се влошува здравствената состојба на српскиот патријарх Иринеј

Српската православна црква утрината издаде ново соопштение за здравствената состојба на патријархот Иринеј, кој вчера беше префрлен од Инфективното одделение во Воената...

Српскиот патријарх Иринеј позитивен на корона вирус

Српскиот портал Република објави дека српскиот патријарх Иринеј е позитивен на корона вирус. Како што пишува овој портал, 90...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com